מוטי ברבי
מנהל אגף שפ"ע
08-9928483 (מזכירות)

 

שיפור פני העיר ( שפ"ע)

מוטי ברבי

מנהל אגף שפ"ע

טלפון מזכירות – 08-9928483

כתובת הרצל 1 ( מול מרכז הטניס) – אופקים

 

כללי:

אגף שפ"ע מהווה את הזרוע התפעולית והביצועית של העירייה בתחומים רבים ומגוונים והינו אחראי על מתן השירות לתושבי העיר בנושאים המשפיעים על איכות החיים של תושבי העיר. אגף שפ"ע פועל כדי להבטיח את איכות החיים של תושבי העיר בנושאים מגוונים, מניעת מפגעים וטיפול בהם, אחזקת שוטפת של תשתיות קיימות ברחובות העיר, אחריות על פינוי האשפה גזם וגרוטאות מרחבי העיר, שמירה על ניקיון המרחב הציבורי, אחזקת הגינון ופארקים, אחזקת מתקני המשחק וספורט ברחבי העיר ומוסדות החינוך, אחזקת מערכת החשמל והתאורה העירונית כולל במוסדות החינוך ברחבי העיר. כמו כן האגף אחראי על ביצוע פעילות רצופה לטיפול, הדברה ולהרחקת מזיקים. ( יתושים, זבובים ומכרסמים).

 

תחומי אחריות:

תברואה – פינוי אשפה, גרוטאות וניקיון רחובות.

גינון- אחזקת כלל הגינון הציבורי ברחבי העיר.

מתקני משחק- אחזקת מתקני משחק ברחבי העיר כולל קבלת אישורים ממכון התקנים.

חשמל- תקינות מערכות החשמל העירוניים ותאורת הרחובות.

אחזקת תשתיות ברחבי העיר ומוסדות העירייה ע"י המחלקה הטכנית.

תברואן ואיכות הסביבה- ביצוע פעולות טיפול והדברה במזיקים וכן ואחריות על נושא המחזור ברחבי העיר.

 

הנחיות כלליות:

 הוצאת גזם וגרוטאות - ניתן להוציא גזם וגרוטאות בימים ראשון ועד ליום רביעי בחצות, חל איסור על הוצאת גזם בסופי שבוע.

השלכת קרטון - קרטון יש לקפל ולזרוק בתוך מתקני איסוף הפזורות ברחבי הערי, במידה ואין מתקן קרוב יש לקפל את הקרטון והניח בצדי הפחים הטמונים.

מחזור פלסטיק – החל מ1/12/2021 יכנס לתוקף חוק האריזות החדש  ( גביית דמי פיקדון גל על בקבוקי משקה מעל 1 ליטר). על כן מתקני המחזור הקיים יפונו מרחבי העיר.

פח כתום -  במהלך שנת 2022 יוצבו בשיתוף תאגיד "תמיר" פחים כתומים ברחבי העיר לצורך מחזור אריזות .

 

======================================================

אגף שפ"ע מהווה את  הזרוע התפעולית והביצועית של העירייה בתחומים רבים ומגוונים והינו אחראי על מתן השירות לתושבי העיר בנושאים המשפיעים על איכות החיים של תושבי העיר.
אגף שפ"ע פועל כדי להבטיח את איכות החיים של התושבים על ידי שיפור פני העיר, מניעת מפגעים וטיפול בהם, אחזקה שוטפת של רחובות העיר, טיפול בתשתיות קיימות, טיפול בחזות העיר, אחזקה שוטפת של מבני עירייה וחינוך, שמירה על סביבה נקייה ומטופחת, אחזקת הגינון בעיר תוך השמת דגש על חסכון במים, פינוי אשפה וגזם, פיקוח תברואתי – אכיפת חוקי עזר עירוניים, שמירה על בריאות הציבור ואיכות הסביבה, השמת דגש על נושא המחזור בעיר והצבת מתקני מחזור ברחבי העיר (נייר, עיתון, בקבוקים, קרטונים ובגדים). בנוסף מקיים האגף פעילות רצופה להדברת ולהרחקת מזיקים (יתושים, דבורים ומכרסמים).

 

תחומי אחריות

  1. פיתוח ושמירה על עיר בטוחה, נקייה, ירוקה ומטופחת.
  2. שימור וטיפול בתשתיות העיר לרבות תאורת רחבות.
  3. טיפול בפניות תושבים בנושאי תשתיות מפגעי סביבה לרבות מפגעים תברואתיים.
  4. הפעלת שירות וטרינרי.
  5. טיפול בעסקים ומתן רישיונות ניהול עסק.
  6. פרסום מכרזים והפעלת קבלנים למתן שירותים לעירייה בתחום אחריות האגף, טיאוט  ידני ומכני, גינון, פינוי פסולת מוצקה וגזם, הדברה, פינוי פסולת למחזור וכו'.