דלג לתוכן העמוד

ראש העיר נפגש עם גבאי בתי הכנסת על רקע ההגבלות והסגר הצפויים בחגי תשרי


הבהיר לגבאים כי האחריות לשלומם ובריאותם של המתפללים מוטלת עליהם - כדי לסייע במניעת התקהלות בבתי כנסת, העירייה מעודדת פתיחת מתחמים נוספים לתפילות ברחבי העיר במתקנים עירוניים

איציק דנינו, ראש עיריית אופקים, יזם בראשית השבוע סדרת פגישות עם גבאי בתי הכנסת, בהשתתפות ראש המועצה הדתית בעיר, הרב בנימין מלכה, כהיערכות לקראת תפילות חגי תשרי בבתי הכנסת ברחבי העיר, על רקע ההגבלות שהוטלו בעקבות התפשטות נגיף הקורונה.

ראש העיר הסביר לגבאים את החשיבות שהוא מייחס לנושא. מחד, הצורך לקיים את תפילות החג, ומנגד הצורך לשמור על בריאות ושלום הציבור.

בשל המגבלות שהוטלו לא יתאפשר לקיים השנה את תפילות החג במתכונת הרגילה. הגבאים וציבור המתפללים נדרשים לפעול אך ורק על פי הנחיות משרד הבריאות: בשטח פתוח יותרו תפילות בקפסולות של עד 20 איש ובמבנה סגור תותר התפילה בקבוצות של עד 25 אנשים.

מספר הקבוצות המותר בשטח סגור אחד יהיה כמכפלה ב-2 של מספר הכניסות למבנה, ובתנאי שנשמר יחס של אדם אחד לכל 4 מ"ר משטח המקום.

לדוגמה: בית כנסת שגודלו 200 מ"ר ויש לו שתי דלתות כניסה – מותר יהיה להתכנס בעד 2 קפסולות של 25 איש (25 בכל קפסולה, 2 כניסות כפול 2, 50 אנשים בסך הכל במבנה).

ככל שישנם יותר פתחים בבית הכנסת או ששטח בית הכנסת גדול יותר, ניתן להכניס כמות מתפללים גדולה יותר על פי הנוסחה.

ראש העיר הבהיר לגבאים שמוטלת עליהם האחריות להכין מראש רשימת מתפללים המותאמת לכמות המתפללים המאושרת, ולעדכן את המתפללים. כמו-כן, להציג במיקום בולט בבית הכנסת את רשימת המתפללים המורשים להיכנס למקום על פי החלוקה לקפסולות.

עוד המליץ למנות מקרב המתפללים נאמן קורונה שיוודא כי המתפללים מקפידים על יישום ההנחיות ומונעים כניסת מתפללים שלא רשומים מראש, וכמובן להקפיד שכל המתפללים ישמרו על הכללים: חבישת מסיכה, שמירת מרחק, מניעת התקהלויות ורחיצת ידיים.

ראש העיר, איציק דנינו: "הבהרתי לגבאי בתי הכנסת האחריות לשלומם ובריאותם של המתפללים מוטלת עליהם. חלק ניכר מהאוכלוסייה המבקרת בבתי הכנסת, מצויה בקבוצות סיכון. הקפדה על יישום ההנחיות הוכחה כמצילת חיים".

עוד עדכן דנינו כי העירייה מעודדת פתיחת מתחמים נוספים לתפילות במבני ציבור ברחבי העיר ומזמינה את כל מי שמעוניין לקיים את תפילות חגי תשרי במתחמים ציבוריים ליצור קשר עם מאור צברי, עוזר ראש העיר, במספר 052-4371896.

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store