דלג לתוכן העמוד

יוזמה חדשה באופקים: איסוף משחקים, ממתקים וחומרי יצירה למבודדי קורונה


תקופת הקורונה היא תקופה מאתגרת שבמסגרתה יצאו לפועל יוזמות רבות של יחידים ומוסדות. אחת מהן, שהחלה לאחרונה באופקים נועדה לשמח את מבודדי המחלה, שנמצאים בביתם לתקופה ארוכה, ללא יכולת לפגוש חברים או לצאת החוצה.

נאווה פריד, היא חברת צח"ש (צוות חירום שכונתי), שמטרתו לסייע לדיירי השכונות בזמן חירום ובזמן שגרה. היא עצמה הייתה חולת קורונה ונכנסה לבידוד בביתה למשך חמישה שבועות. "זכיתי להיות חלק מקהילה מדהימה שעוטפת תמיד, ועוד יותר בשעת משבר ולהרגיש מהי תמיכה, מהי חברות. נוכחתי לראות עד כמה פרחים לפני שבת או שיחת עידוד נותנים תחושה שיש מישהו שדואג לך ולהבין כמה התחושה הזו היא קריטית מול החוסר אונים והבדידות כדי לשמור על חוסן נפשי שהוא אחד מהמשאבים להחלמה", היא מספרת, "וכך מתוך החוויה האישית שלי, פניתי למחלקה לשירותים חברתיים בבקשה לעשות מעשה של תמיכה בחולי הקורונה בעיר".

המחלקה לשירותים חברתיים ומערך צוותי החירום השכונתיים נרתמו מיד למאמץ, ובכל שבוע החלו לחלק למשפחות החולים צ'ופר קטן לקראת שבת, בנוסף החל מבצע לאיסוף משחקים, חומרי יצירה והפתעות לילדים, במטרה שיישלחו למשפחות על פי הצורך.

נאווה פריד: "זה דבר נהדר לראות את האור בעיניים של המשפחות, את השמחה על הטלפון המתעניין מצד החולים ואין לי ספק שהצלחנו לתת קצת תקווה וקצת עידוד למשפחות בשעת המשבר שפקד אותם. זיהינו קושי של משפחות החולים שנמצאות זמן רב בבידוד למצוא תעסוקה לילדים ואיסוף המשחקים וחומרי היצירה עוזרים להם מאוד בהתמודדות הזו. אין לי ספק שהעיר אופקים התברכה בתושבים נפלאים, שפותחים את הלב, תורמים בשמחה ומסייעים אחד לשני באהבה. תחושת הביחד, הערבות ההדדית, והנתינה נכל הלב, הם אלו שבונים את החוסן העירוני ומסייעים לנו להתמודד עם כל משבר. מאחלת לכולנו לבריאות איתנה, ולכל החולים רפואה שלמה". 

המעוניינים לתרום למשפחות המבודדים משחקים, חומרי יצירה, ממתקים וכדומה מוזמנים לפנות למחלקה לשירותים חברתיים.

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store