דלג לתוכן העמוד

ביוזמת ראש העיר: יוקם פורום צרכים מיוחדים באופקים


כיום מקבלים באופקים 240 ילדים (מגיל לידה ועד 21) שירותים שונים על ידי האגף לשירותים חברתיים, שמטפל ומספק מענה עבור אוכלוסייה בעלת מוגבלויות. מטרתו של הפורום לקדם מודעות לשילוב אנשים עם מוגבלויות בקהילה, לקדם פתרונות ושירותים לאוכלוסיות מיוחדות וחיזוק המענים הקיימים ולקדם יוזמות ורעיונות של תושבים בתחום המוגבלויות

 

בימים אלו מתגבשת יוזמה חדשה המסתייעת בתושבי העיר על מנת לאגד ולהקיף את כל תחומי הסיוע לילדים ומבוגרים בעלי מוגבלויות או כאלו שעל הספקטרום האוטיסטי. את היוזמה מקדם ראש העיר, איציק דנינו, יחד עם האגף לשירותים חברתיים בעירייה וסגן ראש העיר, הרב שלמה עזרן, מחזיק תיק הרווחה ברשות.

במסגרת היוזמה הוקם פורום שאליו יוזמנו הורים לילדים וצעירים בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים מכל הסוגים, נציגי האגף לשירותים חברתיים, אגף החינוך, המתנס ונציגי 'בית היוצר'. כיום מקבלים באופקים 240 ילדים (מגיל לידה ועד 21) שירותים שונים על ידי האגף לשירותים חברתיים, שמטפל ומספק מענה עבור אוכלוסייה בעלת מוגבלויות על פי הרצף: שיקום פיזי וחושי, מוגבלות שכלית והתפתחותית, אוטיזם ומתמודדי בריאות הנפש.

בשנתיים האחרונות, עם הקמתה של היחידה הקהילתית החלו להינתן שירותים משלימים בקהילה סביב פיתוח וטיפוח מנהיגות חברתית- מקומית העוסקת בקידום נושאים וסוגיות משותפות הקשורות באנשים עם צרכים מיוחדים.

מטרתו של הפורום לקדם מודעות לשילוב אנשים עם מוגבלויות בקהילה, לקדם פתרונות ושירותים לאוכלוסיות מיוחדות וחיזוק המענים הקיימים ולקדם יוזמות ורעיונות של תושבים בתחום המוגבלויות.

את הפורום מרכזות הילה סרוסי, מנהלת היחידה הקהילתית וטל טוויזר, מנהלת מרכז למשפחות מיוחדות, והוא ייפגש בפעם ב-4 חודשים ויעלה סוגיות לדיון, קידום וטיפול בהמשך.

המפגש הראשון ידון ביצירת שיתוף פעולה עם 'בית היוצר – עלה אופקים', מרכז תעסוקתי-שיקומי חדש שייפתח במהלך החודש באופקים, כמו כן בשיתופי פעולה עם הקנטרי קלאב והנגשת המרחב הציבורי ומוסדות הרשות.

איציק דנינו, ראש העיר: "צרכי המשפחות המיוחדות משתנים מעת לעת וחשוב שנדע לתת להם מעטפת הוליסטית בה נאחד את גורמי הרשות יחד עם גורמים נותני שירותים מהקהילה וכל זאת בשיתוף ההורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים. מטרת הקמת הפורום הוא להכיר את הנושא לעומק ולתת מענה מתאים ככל הניתן לאותם ילדים מיוחדים שהמערכת לא פעם מתעלמת מהם. אני בטוח שהצלחת הפורום היא הצלחתה של קהילת אופקים כולה".    

הורידו את האפליקציה העירונית לסלולרי שלכם:

Google Play App Store