סיכום ביניים – מלחמת חרבות ברזל - אופקים

 

תושבי אופקים היקרים,

ב-7 באוקטובר, השתנו החיים של כולנו, ולעולם לא יחזרו להיות כפי שהיו. זה התחיל במטחי רקטות בכמות חסרת תקדים, ונמשך במתקפת טרור מתוכננת ומשולבת, במטרה לבצע בעיר טבח המוני.

המחבלים נכנסו לשכונת מישור הגפן, וביצעו מעשי רצח איומים אכזריים. תושבים ולובשי מדים יצאו מבתיהם במטרה להיאבק במחבלים, מי עם נשק, ומי עם אמצעים מאולתרים.

קרב קשה התחולל בשכונה, עשרות נרצחו ורבים נפצעו. אלמלא התגובה ההרואית של תושבי השכונה, יחד עם כוחות הביטחון, הייתה אופקים סופגת באירוע הזה אבדות בסדר גודל אחר לגמרי. בכניסה לעיר מוצב מזה שנים, פסל אותיות שעליו המילים "עיר של אנשים"; אחרי 7 באוקטובר, אנחנו בהחלט יכולים לומר, שאופקים היא "עיר של גיבורים".

עיריית אופקים שולחת את תנחומיה למשפחות הנופלים והנרצחים, ומאחלת החלמה לפצועים. מאז 7 באוקטובר, התווספו לצערנו למשפחת השכול של העיר 2 חיילים, אשר נפלו בקרבות בעזה הארורה: סמל יונתן מיימון, וסמל ערן אלוני, יהי זיכרם ברוך!

אנו מתפללים מידי יום לחזרתם הביתה של כל החטופים, ביניהם תושב העיר היקר שלנו, מתן צנגאוקר, ולשלומם של חיילי צה"ל הפועלים יום ולילה, באדמת עזה הארורה, במטרה להכחיד את האויב המר והאכזר הזה מקרבנו. ה' עוז לעמו ייתן, ה' יברך את עמו בשלום. אמן.

לפניכם סקירה קצרה של פעילות אגפי העירייה בזמן המלחמה, וריכוז סיפורי הגבורה והתקומה של העיר אופקים ותושביה.